• Сирна війна між Росією і Україною скінчилася

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 18 квітня 2012 року

Україна і Росія досягли домовленості про зняття обмеження на експорт українських сирів на російський ринок, заявив міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко після переговорів із главою Росспоживнагляду Геннадієм Онищенко.

 

Український міністр також заявив, що надалі сертифікувати якість їх молочної продукції на відповідність вимогам російського законодавства буде українська лабораторія. Російська сторона надала їй це право, оскільки українська лабораторія відповідає вимогам сертифікації ЄС.

 

Поки Росія відкрила імпорт молочної продукції для трьох українських підприємств: Пирятинського сирзаводу, «Прометею» і «Гадячсиру», повідомляє прес-центр Мінекономрозвитку. На останньому заводі була проведена перевірка на початку квітня, після чого російські експерти дали «добро». Раніше ці заводи постачали 60 відсотків українського сиру в Росію.

 

Найближчим часом співробітники Росспоживнагляду відвідають із перевіркою український сирзавод «Дубномолоко», і якщо претензій не буде, то і він відновить поставки в РФ.

 

Російська сторона офіційно припинила поставку деяких видів українських сирів на території Московської, Ростовської та Орловської областей 8 лютого 2012 року. Це стосувалося трьох українських виробників: Пирятинського сирзаводу, підприємств «Прометей» і «Гадячсир». Продукція цих заводів, як заявляла російська сторона, не відповідала вимогам технічного регламенту щодо вмісту рослинних олій.

 

У березні на вищевказаних сирзаводах були проведені перевірки й незалежними іноземними експертами, які не виявили жодних порушень.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...