• Журналісти УП судяться з Верховною Радою

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 19 квітня 2012 року

Видання «Українська правда» подала позов на Апарат Верховної Ради, щоб через суд з'ясувати, хто з депутатів шостого скликання парламенту отримав державні квартири. Інтереси позивача буде представляти Інститут Медіа Права, повідомляє УП.

 

Причина позову ― відмова надати імена і прізвища депутатів, які отримали державні (службові) квартири протягом трьох останніх років. Керівник Апарату Верховної Ради Валентин Зайчук обґрунтував відхилення запиту тим, що ця інформація є конфіденційною і без згоди особи не поширюється.

 

Проте в законі «Про інформацію» у статті 5 п.6 прописано, що доступ до подібних відомостей не може бути обмежений. Таким чином, надання Апаратом ВР неповних даних, які за законом є відкритими ― неправомірно, пише УП.

 

Відповідно до вищевказаного пункту українського законодавства, доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, користування, володіння або розпорядження комунальним і держмайном не може бути обмеженим. У тому числі й до копій відповідних документів, умов отримання цих коштів чи майна, а також до найменування юридичних осіб, прізвищ, імен та по-батькові фізичних осіб, які отримали ці кошти (майно).

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...