• «Укрзалізниця» розпочала проектування Донецького наземного метро

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 18 квітня 2012 року

«Укрзалізниця» приступила до проектування Донецького метрополітену, який буде зводитися наземним способом.Зараз із цією метою в Міністерстві інфраструктури створено Департамент наземних метрополітенів, повідомляє прес-центр Президента України.

Будівництво Донецького метро розпочнеться не пізніше березня наступного року. Першу лінію «будівництва століття» планується запустити в грудні 2014 року, заявив Міністр інфраструктури Борис Колесніков.

Відповідні проекти також будуть розроблені для подальшого розвитку Харківського та Дніпропетровського метрополітенів.

Нагадаємо, проектування Донецького метро було розпочато в 1986 році й запущено в будівництво в 1991 році. Закінчити побудування планувалося до 2005 року. Однак об'єкт із роками лише заростав бур'янами через відсутність коштів. Про будівництво метро в Донецьку навіть ходила приказка: «Нести важко, кинути шкода».

До літа 2003 року будівництво було фактично припинено, і лише в 2009 році українська влада пообіцяла дати проекту нове життя за рахунок інвесторів під державні гарантії.

Відзначимо, раніше будівництво донецького метро фінансувалося з трьох джерел: міського (10%), обласного (20%) та державного бюджетів (70%).

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...