• Уряд планує додавати у бензин біоетанол

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 23 квітня 2012 року
Міністерство енергетики та вугільної промисловості України підготувало законопроект, що передбачає додавання в бензин до 7% біоетанолу.
 
Як повідомляє прес-центр міністерства, додавання 5% біоетанолу в пальне буде рекомендованим з 2013 року, а обов'язковим — в 2014—2015 роках. З 2016 року ця норма становитиме не менше 7% і до 2020 року — не менше 10%.
 
Метою прийняття цього документа є розвиток у країні ринку моторних олій, виробництва і споживання альтернативних видів палива, а також посилення енергетичної незалежності української держави, повідомляє міністерство.
 
Законопроект уже пройшов первинне узгодження з учасниками ринку, які цілком підтримали цю ініціативу.
 
«Україні стала членом Європейського енергетичного співтовариства, у зв'язку з чим відповідні стандарти в галузі енергетики набули для нас обов'язкового характеру. В цілому ЄС вимагає, щоб до 2020 року не менше 10% моторного палива мало відновлювальний характер. Ми повинні відповідати європейським стандартам», — заявив заступник директора департаменту з питань нафтової, газової, торф'яної, нафтопереробної промисловості та альтернативних видів палива Костянтин Бородін сьогодні на брифінгу в цьому Міністерстві.
 
Він також зазначив, що широке використання спиртового компонента в українському паливі дозволить зменшити викиди вуглекислого газу в атмосферу. До того ж додавання в бензин біоетанолу в зазначених кількостях не вимагає переобладнання двигунів автотранспорту. Це показав європейський досвід, зокрема, країн Німеччини та Франції. «Усі машини Французької Республіки вже п'ять років їздять на бензинах із додаванням біоетанолу та їх двигуни не переробляються», — зазначив чиновник департаменту.
 
У Бразилії вже 50% автомобілів стали споживати бензин із вмістом етанолової суміші 25%. До 2020 року бразильці запланували довести кількість машин, що використовують біоетанол, до 86%. Збільшити частку автотранспорту, який споживає етанолову суміш, збираються і в США, але не до такої міри, як у Бразилії.
 
Як відзначають експерти-екологи, при використанні етилового спирту вихлоп автомобілів стає набагато чистішим (на 34%), однак головна біда полягає у виробництві цього виду палива (E85). Адже при його виготовленні в атмосферу викидається величезна кількість вуглекислого газу, що зводить використання E85 нанівець, повідомляє drive.ru.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...