• Жертвами зіткнень у Судані стали понад 400 південносуданських військових

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 23 квітня 2012 року
В ході останніх боїв у Республіці Судан за нафтове родовище в місті Хегліг загинули близько 400 південносуданських військових і найманців, тисячі місцевих жителів стали біженцями, повідомляє AFP з посиланням на радника суданського президента Нафі Алі Нафі.
 
У неділю влада Південного Судану завершила виведення своїх військ зі спірної території Хегліг. За їх словами, це було зроблено з метою недопущення нової війни в регіоні.
 
Конфлікт між двома сторонами спалахнув 10 квітня, коли в місто Хегліг, де розташована значна частина (55%) нафтової інфраструктури Судану, вторглися південно-арабські війська. Вторгнення відбулося на фоні боротьби урядових військ Хартума з озброєними угрупуваннями в декількох штатах Республіки.
 
Південносуданське командування пояснило захоплення району необхідністю запобігання нападу з боку Республіки Судан. У відповідь суданські військові оголосили загальну мобілізацію, щоб відбити своє місто.
 
Раніше, 16 квітня 2012 року, парламент Судану проголосував за Резолюцію, в якій оголосив уряд Південного Судану ворожою державою. Але вже 20 квітня південносуданські війська погодилися протягом трьох днів залишити Хегліг.
 
Нагадаємо, Південний Судан офіційно відокремився від північної частини Судану 9 липня 2011 року.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...