• У США триває 12-й саміт лауреатів Нобелівської премії миру

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 24 квітня 2012 року

У Чикаго (штат Іллінойс, США) триває триденний міжнародний саміт лауреатів Нобелівської премії миру. На зустріч з'їхалися 11 номінантів, удостоєні високої нагороди в різні роки.

На фото: 12-й Всемирный саммит лауреатов Нобелевской премии мира. Экс-президент Польши Лех Валенса, бывший президент СССР Михаил Горбачев, экс-президент ЮАР Фредерик Виллем де Клерк, экс-президент США Джимми Картер в Университете Иллинойса в Чикаго в рамк

12-й Всесвітній саміт лауреатів Нобелівської премії миру. Екс-президент Польщі Лех Валенса, колишній президент СРСР Михайло Горбачов, екс-президент ПАР Фредерік Віллем де Клерк, екс-президент США Джиммі Картер в Університеті Іллінойса в Чикаго у рамках зустрічі в Чикаго, штат Іллінойс. Фото: Scott Olson/Getty Images

Серед учасників форуму колишній президент СРСР Михайло Горбачов, 39-й президент США Джиммі Картер, 6-й президент Польщі Лех Валенса, професор економіки з Бангладеш Мухаммад Юнус, 8-й президент ПАР Фредерік Віллем де Клерк, Далай-лама та інші. Проте нинішній 44-й глава уряду США Барак Обама, який також є лауреатом Нобелівської премії миру, у зустрічі участі не бере.

Тема саміту, що відкрився напередодні: «Говори голосніше на захист свободи і прав». Гості заходу говорили про підтримку миру, подолання культурного розриву між молоддю різних країн і важливість вести мирні переговори, а не воювати.

В ході зустрічі одному з учасників буде вручена престижна Премія миру міжнародного форуму. Її отримає американський актор і режисер Шон Джастін Пен за заслуги у справі надання гуманітарної допомоги жителям Гаїті, що постраждали у 2010 році від потужного землетрусу.

Вчора лауреати премії відвідали більше десяти вищих навчальних закладів міста. Увечері відбулася вечеря з 42-м президентом США Біллом Клінтоном.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...