• Наступник Лутковської: ніхто не бив Тимошенко

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 26 квітня 2012 року

Урядовий уповноважений у справах Європейського суду Назар Кульчицький, який тільки вчора заступив на цю посаду, змінивши Валерію Лутковську, впевнений, що будь-які підстави говорити про застосування сили до Юлії Тимошенко на сьогодні відсутні.

Відповідну заяву було оприлюднено на сайті Мін'юсту України. «Після прибуття в Харківську лікарню «Укрзалізниці» 20 квітня, хвора не висловила жодних скарг про її можливе побиття працівниками колонії, відмовилася проходити лікування і не дозволила себе оглянути лікарями цієї установи», ― нагадав Кульчицький.

«Коли пані Тимошенко повернули в Качанівську колонію 22 квітня, вона також не заявила про жодні побиття і не поскаржилася медпрацівникам про наявність тілесних ушкоджень», ― додав він.

Вперше лідер опозиції заявила про побиття 23 квітня, однак на наступний день відмовилася від огляду судмедексперта, який міг встановити наявність побоїв, їх ступінь тяжкості, механізм та термін утворення.

«Станом на сьогодні наявність так званих синців мордування на тілі Тимошенко підтвердили лише три людини: дочка екс-прем'єра, пан Кожем'якін і представник пані Карпачової», ― зазначив наступник Лутковської.

Він заявив, що на сьогодні відсутні будь-які підстави говорити про застосування грубої сили до ув’язненої.

«Треба все-таки ще раз попросити пані Тимошенко дати можливість судмедексперту хоча б оглянути її, щоб встановити сам факт нанесення тілесних ушкоджень і їх тяжкість, провести ефективне розслідування цього інциденту», ― сказав уповноважений Європейського суду.

Нагадаємо, вчора уповноважена з прав людини в Україні Ніна Карпачова підтвердила наявність у Юлії Тимошенко тілесних ушкоджень і назвала їх «жахливими».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...