• Америка підозрює Китай в оснащенні КНДР військовою технікою

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 24 квітня 2012 року

США запідозрили Китай у переданні військової техніки Північній Кореї, у зв'язку з чим прес-секретар Білого дому Джей Карні підняв це питання на американо-китайських консультаціях і попросив уряд КНР дати пояснення.Військова китайська техніка була помічена на параді в Пхеньяні 15 квітня, присвяченому 100-річчю з дня народження колишнього лідера країни Кім Чен Іра. Зокрема, 16-колісна транспортно-пускова установка ТПУ, яка була створена Аерокосмічною науково-виробничою корпорацією Китаю.

У той же час Вашингтон готовий продовжувати співпрацю з Китаєм, щоб зберегти санкції, спрямовані проти програми створення ядерної зброї та балістичних ракет у КНДР, повідомив сьогодні Карні, як пише ИТАР-ТАСС.

Держдепартамент США повідомив, що комітет із санкцій ООН займеться збором фактів про появу в Північній Кореї нової китайської військової техніки. У той же час американський уряд висловив надію, що Китай дотримується міжнародної угоди про нерозповсюдження в КНДР зброї масового знищення і ракетної техніки.

Раніше Пекін неодноразово запевняв, що повністю дотримується резолюції 1718 та 1874 Ради Безпеки ООН, що стосуються санкцій до КНДР.

На думку експертів, довести продаж військової техніки Пхеньяну дуже важко, оскільки по відеозаписах зробити точні висновки не є можливим. До того ж китайська техніка могла бути експортована в Північну Корею з третьої країни.

Як повідомляє Держдепартамент США, 3―4 травня Китай відвідає держсекретар США Гілларі Клінтон разом із міністром фінансів Тімоті Гайтнером, де вони ще раз піднімуть це питання на американо-китайських переговорах.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...