ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На Горлівському концерні «Стирол» увесь день гасили пожежу

Велика Епоха
На Горлівському хімічному заводі «Стирол» у Донецькій області 25 квітня цілий день гасили пожежу, яка сталася на відкритому складі метанолу в результаті перегріву резервуара із спиртовою рідиною. Про загиблих і постраждалих не повідомлялося.

Фото: kochegarka.com.ua
Фото: kochegarka.com.ua
О 15:00 з 40-тонної цистерни з метанолом зірвало кришку, і хімічна речовина зі слабким запахом етилового спирту стала розтікатися по території. Слідом за цим сталося загоряння, і почалася пожежа, повідомляє портал 06242 з посиланням на начальника Горлівського управління цивільного захисту населення Олександра Павелко.

На місце події ще до загоряння були викликані співробітники МНС. Прибули не тільки місцеві рятувальники, а й донецькі. Всі дружно намагалися загасити пожежу. О 20-й годині до них приєдналися аварійні бригади з Дружківки та Макіївки. Проте о 22:00 речовина в цистерні все ще горіла. До 23:00 ємності зі спиртом майже вигоріли повністю, і пожежа була «ліквідована».

Як відзначають в інтернеті люди, що працюють по сусідству з заводом, вже з 14:00 у всіх співробітників почалися головні болі, і дерло в горлі, по місту відчувався досить неприємний запах, проте про подію на підприємстві вони дізналися вже ввечері, в інтернеті.

«Ні місцева адміністрація, ні керівництво «Стиролу» горлівчан про аварію не попередили, щоб ті закрили вікна і менше перебували на вулиці до повної ліквідації аварії. Аварійна сирена також не була включена. Більш того, незважаючи на небезпеку перебування в зоні НП, працівники підприємства продовжили свій трудовий день. Назву ж палаючої рідини чомусь закрасили фарбою», ― зазначив анонімний працівник цього підприємства.

У прес-службі ж МНС стверджують, що продукти горіння метанолу (CH3OH + 1.5O2) місцевому населенню ніякої загрози не становлять, бо в результаті його згоряння виходить CO2 + 2H2O.

А в цей час міський голова Євген Клеп і його заступники Анатолій Копилов і Вадим Ісаков були в іншій частині Горлівки: на полігоні для ТПВ, де пожежні команди гасили іншу пожежу ― горіло звалище побутових відходів на виїзді з міста.