• Геноцид вірмен і черкесів спровокував бійку в парламенті Грузії

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 25 квітня 2012 року

Виступ опозиційного депутата про тяжке становище громадян Грузії, які вимушено залишили країну в пошуках заробітку, викликав бійку на пленарному засіданні парламенту Грузії 24 квітня, повідомляє інформаційне агентство REGNUM.

Парламент ГрузіїДепутат фракції «Єдність для справедливості» Джонді Багатурія зазначив, що багато громадян Грузії, які виїжджають із країни в пошуках роботи, виявляються жертвами трафікінгу, перебуваючи в положенні заручників і рабів. Він зауважив, що ні МЗС Грузії, ні президент не стурбовані захистом своїх співгромадян за кордоном.

Далі депутат торкнувся теми мітингу, який влаштували 23 квітня члени вірменської громади. Мітингувальники вимагали визнати геноцид вірменів.

«Я ж попереджав депутатів, що на ваше рішення визнати геноцид черкесів обов'язково відгукнуться вірмени і теж зажадають визнання геноциду вірмен. Адже вони теж наші громадяни, і відповідальність за всю цю піар-акцію несете ви», ― звинуватив Багатурія депутатів парламентської більшості.

Після цих слів до трибуни підійшов депутат-азербайджанець Азер Сулейманов, почав ображати виступаючого і жбурнув у нього ручку. У відповідь Багатурія виплеснув на нього склянку води. У скандал втрутилися інші парламентарії. В результаті спікер парламенту викликав приставів, щоб навести в залі порядок.

Один із лідерів парламентської більшості Акакій Бобохідзе назвав Багатурію класичним провокатором і попросив спікера парламенту надалі переривати виступи провокаційного характеру.

Депутати-азербайджанці намагалися продовжити дискусію на цю тему, але, щоб припинити суперечку, очільнику парламенту довелося попросити відключити мікрофон.

Міністр закордонних справ Грузії Давид Бакрадзе закликав депутатів до толерантності. «Я попросив би тих, хто сидить тут не втягуватися в конфлікти, які можуть бути на руку тільки ворогам Грузії. Це дуже болюча тема для вірменського і азербайджанського народів, з нею пов'язано дуже багато болю і втрат. І парламент Грузії ― це не місце для пред'явлення взаємних звинувачень».

Нагадаємо, 20 травня 2011 парламент Грузії прийняв резолюцію, в якій визнав геноцид черкесів Російською Імперією в період війни на Кавказі (1763—1864). В результаті етнічного чищення і військово-каральних експедицій російськими царями було знищено і вигнано з Черкесії більше 90% черкесів, кабардинців і адигів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...