• Парламент України затвердив правила етичної поведінки для чиновників

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 17 травня 2012 року

Верховна Рада України прийняла сьогодні закон України «Про правила етичної поведінки». Відповідно до нової постанови, вищим чиновникам тепер заборонено приймати неправомірну вигоду, подарунок або пожертвування.

Парламент України затвердив правила етичної поведінки для чиновниківЗа відповідний закон за №4420-д проголосувало 265 з 334 присутніх народних депутатів. За порушення етичних норм під час несення служби, уповноважені чиновники держави і місцевого самоврядування будуть притягуватися до відповідальності.

Зокрема, в законі зазначено, що держчиновники повинні утримуватися від виконання рішень керівництва, якщо такі суперечать законодавству або становлять загрозу правам, свободам чи інтересам як окремих громадян, так і громадськості в цілому. Чиновники самостійно мають оцінювати правомірність рішень вищого керівництва або можливу шкоду, яка може бути завдана в разі виконання таких доручень.

Крім того, якщо держуповноважений або місцевий самоурядовець виявить у своєму службовому приміщенні неправомірну вигоду (хабар) або подарунок, він зобов'язаний не пізніше одного робочого дня письмово заявити про цей факт своєму керівнику.

Закон №4420-д вступає в силу через місяць з дня опублікування.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...