• Янукович погодився з Путіним ратифікувати ЗВТ в рамках СНД

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 16 травня 2012 року

На неформальному саміті СНД президенти України та Росії домовилися активізувати співпрацю в рамках Митного союзу, а також найближчим часом ратифікувати угоду про Зону вільної торгівлі (ЗВТ) у Співдружності Незалежних Держав.Віктор Янукович висловив переконання, що взаємодія між українською державою та країнами Митного союзу є економічно перспективним. Про це він заявив на вищезгаданому засіданні 15 травня в Москві, повідомляє прес-центр Президента України.

Янукович зазначив, що Україна і далі розглядає можливість вступу в ЄврАзЕС і Митний союз. Така співпраця, за його словами, має ґрунтуватися на рівності і інтересах усіх держав-учасниць Співдружності.

«Поки ми, як і інші країни, залишаємося спостерігачами в Митному союзі і Євразійському економічному співтоваристві і вивчаємо поточну ситуацію. У нас немає підстав не вірити країнам-учасницям про позитиви цих організацій. Але, ми підходимо до цих питань з українським менталітетом: треба все побачити і помацати. Наші експерти вивчають нормативну базу Митного союзу, його досвід роботи і аналізують трансформацію Єдиного економічного простору і Митного союзу в Євразійський економічний союз», — зазначив він.

У свою чергу російський президент Володимир Путін висловив сподівання, що країни СНД будуть ще більше інтегруватися одна з одною, і виступив за ратифікацію договору про зону вільної торгівлі з Україною в рамках СНД.

«На інтеграційному треку ми виконали велику роботу і на початку квітня домовилися про зону вільної торгівлі. Думаю, тепер потрібно рухатися в напрямку ратифікації. Я бачу, що у нас є загальна думка, і сподіваюся, що така думка буде і в усіх країн-учасниць», — заявив Путін на зустрічі з українським Президентом у Кремлі, повідомляє«РІА Новини» .

Віктор Янукович також запевнив, що Україна має намір ратифікувати Угоду про створення ЗВТ у рамках СНД. «Ми, безумовно, будемо розглядати питання ратифікації та підписання Угоди про зону вільної торгівлі. Швидше за все, найближчим часом ми підпишемо його», — сказав він.

Нагадаємо, в 1994 році Росія, Білорусія, Україна, Молдова, Вірменія, Казахстан, Таджикистан і Киргизія підписали договір про зону вільної торгівлі. Однак цей договір так і не вступив в силу. Новий документ про зону вільної торгівлі в рамках СНД підписали ті ж вісім країн 18 жовтня 2011 року. Наступною стадією має бути ратифікація договору.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...