• Брюссель неформально обговорить бойкот Євро-2012 в Україні

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 14 травня 2012 року

Міністри закордонних справ країн-членів ЄС під час засідання Ради закордонних справ Європейського Союзу, який пройде сьогодні в Брюсселі, обговорять питання бойкоту матчів Чемпіонату Європи з футболу в Україні.

Мова буде вестися про спільну позицію до футбольного чемпіонату, повідомляє «Независимая газета» з посиланням на високопоставленого європейського дипломата. «Це буде неформальне обговорення. Але ми сподіваємося в результаті дискусії виробити позицію», ― сказав він.

Станом на 13 травня проти політизації Євро―2012 жорстко заперечувала тільки Польща. Решта членів ЄС, в тому числі й глави Євросоюзу, відстоювали точку зору посилення тиску на Януковича по всіх можливих напрямах.

Початком блокади нинішньої влади України стала відмова 14-ти з 19-ти запрошених європейських лідерів прийняти участь у 18-му Ялтинському саміті країн Центральної та Східної Європи. В результаті щорічний форум, який повинен був проводитися 11―12 травня, був скасований.

Віктор Янукович у свою чергу зазначив, що пауза, яка виникла у відносинах України та ЄС піде на користь обом. Однак керівник Інституту політичних, соціологічних і маркетингових досліджень Володимир Бондаренко вважає, виходячи з досвіду бойкоту Олімпіади-80 в Москві, бойкот Євро―2012 може спричинити за собою дострокові президентські вибори в Україні.

Тому влада вже послабила ізоляцію Тимошенко. Якщо раніше до неї не завжди допускали навіть адвокатів, то 11 травня хвору змогла відвідати президент Литви Даля Грібаускайте. Сьогодні з екс-прем'єром зустрінеться посол США в Україні Джон Теффт, післязавтра ― співдоповідачі ПАРЄ. У Києві вже не виключають лікування Тимошенко за кордоном.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...