• Франсуа Олланд виграв президентські вибори у Франції

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 7 травня 2012 року
Соціаліст Франсуа Олланд за підрахунками голосів виборців здобув перемогу в другому турі виборів президента Франції, випередивши свого суперника Ніколя Саркозі на 2,26%.

Франсуа Олланд.З 81%-ою явкою французьких громадян опозиційний кандидат набрав 51,13% голосів, у той час як поки ще чинний глава країни ― 48,87%. За останні 17 років Олланд стане першим президентом-соціалістом Французької Республіки.


Ніколя Саркозі вже офіційно визнав свою поразку. Він виступив із зверненням в ефірі держтелебачення і побажав удачі новому лідерові країни.

Перемогу соціалісту забезпечила не тільки його економічна програма* і впевненість у собі, а й невисока популярність Саркозі.

Зараз прихильники Франсуа Олланда на площі Бастилії в Парижі святкують перемогу, розпиваючи шампанське і скандуючи: «З Сарко покінчено!».

Інавгурація нового президента Франції очікується вже цього місяця, після чого, в червні, відбудуться парламентські вибори.

* У запропонованій соціалістичної програмі Олланд, зокрема, пообіцяв підняти мінімальну зарплату, для вчителів створити ще 60 тисяч робочих місць, знизити пенсійних вік з 62 до 60 років для деяких робочих категорій та підвищити податки для багатих, активи яких становлять більше €1 млн на рік.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...