• Синці Тимошенко поставлені пізніше — судмедексперт

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 30 квітня 2012 року

Синці на тілі Тимошенко не могли з'явитися під час транспортування засудженої до Харківської залізничної лікарні, а були поставлені набагато пізніше — такий висновок зробив судовий медик Олександр Гуров, один із членів комісії МОЗ України, який брав участь в обстеженні Юлії Тимошенко.«Самі знімки були зроблені без дотримання вимог до фотографій для проведення судмедекспертизи. До того ж, у нашій спеціальності не існує такого дослідження, як „фотографія“ і тут нема чого обговорювати. Цінність дослідження з фотографій — нульова, тому що фото не є самостійним суб'єктом медичного дослідження», — зазначив Гуров, виступаючи на брифінгу в Качанівській виправній жіночій колонії, повідомляє прес-служба Державної пенітенціарної служби України.

«Що ж стосується проведеного судового огляду за документами, у мене викликали певну реакцію фотографії, де були відображені синці в районі передпліччя і передньої правої частини живота Юлії Тимошенко. Судячи за кольором, термін їх виникнення 1—2 доби. З урахуванням того, що ці зміни були зафіксовані 24 квітня, то виходить, що пошкодження не могли виникнути 20 квітня. Тут немає жодних сумнівів», — продовжив експерт, висловивши повну солідарність з висновками фахівців медкомісії.

Олександр Гуров був запрошений до прокуратури Харківської області після того, як у ЗМІ з'явилися фотографії з синцями Юлії Тимошенко, зроблені 25 квітня екс-омбудсменом Ніною Карпачовою (через п'ять днів після транспортування лідера опозиції в лікарню).

Після вивчення цих фотографій судмедексперт ознайомився з медичним актом судово-медичного огляду Юлії Тимошенко від 24 квітня 2012 медпрацівниками харківської Качанівської колонії. Вивчивши протокольну частину цього документа і висновки експертів комісії, Гуров зробив висновок, що «документи комісії досить аргументовані, обгрунтовані, не виходять за межі компетенції цих фахівців».

Нагадаємо, 23 квітня Юлія Тимошенко заявила про те, що 20 квітня їй були нанесені тілесні ушкодження під час примусового транспортування в харківську лікарню «Укрзалізниці».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...