• ООН звинуватила владу Сирії в продовженні насильства

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 27 квітня 2012 року

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун 26 квітня ще раз зажадав від уряду Сирії невідкладно вивести війська з міст країни.

Башар АсадУ своїй заяві він висловив тривогу у зв'язку з повідомленнями військових спостерігачів в арабській республіці про порушення зобов'язань сирійської влади, прийнятих у рамках плану мирного врегулювання. За даними спостерігачів, у містах Сирії як і раніше перебувають озброєні урядові війська і важка військова техніка, повідомляє Центр новин ООН.

Міністр закордонних справ Сирії ще 2 квітня в письмовому вигляді пообіцяв спецпосланцю ООН і Ліги арабських держав Кофі Аннану до 10 квітня припинити застосування важкої зброї і вивести війська з цивільних районів. А президент Сирії Башар Асад прийняв план мирного врегулювання з шести пунктів, висунутий Кофі Аннаном.

Нарешті, 12 квітня, було досягнуто перемир'я між протиборчими сторонами, і в арабську країну була направлена група наглядової місії ООН із 300 осіб для довгострокового припинення вогню. Однак Асад порушив план про припинення насильства, як повідомили військові спостерігачі з Сирії.

З Дамаску досі регулярно надходить повідомлення про нові атаки урядових військ. Так, минулого понеділка урядові війська обстріляли місто Хаму. Пізніше в одному з житлових будинків міста був спровокований потужний вибух, в результаті якого загинули близько 70 осіб, із них 16 дітей.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...