• Листи Усами бін Ладена опублікували в США

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 4 травня 2012 року

У США офіційно опублікували 17 листів, вилучених із будинку убитого лідера «Аль-Каїди» Усами бін Ладена.

Листи Усами бін Ладена опублікували в СШАРозсекречені документи арабською мовою, перекладені на англійську являють собою листування бін Ладена з іншими терористами про стратегію джихаду. У ній не ведеться мова про якісь конкретні плани операцій «Аль-Каїди».

Листи свідчать про те, що угруповання ліквідованого терориста переживало занепад, а сам очільник уже не міг контролювати банду і методи боротьби її членів, повідомляє Associated Press.

Наприклад, бін Ладену не подобалося, що в терактах гине багато невинних мусульман, зокрема мирного населення в Іраку. Він закликав сподвижників не повторювати помилок «Аль-Каїди» і, в першу чергу, направити всі зусилля на боротьбу з США, потім із Заходом, а не домагатися влади в мусульманських країнах.

Він також виступав проти відсікання кінцівок за різні кримінальні злочини ― негуманні методи покарання, які існують у сомалійському угрупованні «Аль-Шабаб».

Бін Ладен був убитий 2 травня 2011 року американським спецназом у ході операції в місті Абботтабад у Пакистані. Після ліквідації в будинку головного терориста були вилучені різні документи. Частина з них була розсекречена тільки через рік після виявлення.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...