• Михайло Горбачову вручили Орден Андрія Первозванного

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 3 травня 2012 року
Президент Росії Дмитро Медведєв вручив Михайлу Горбачову Орден Андрія Первозванного, яким колишній лідер радянського Союзу був удостоєний більше року тому.

У зв'язку з отриманням нагороди на честь 80-річчя, пан Горбачов зробив подячну заяву, повідомляє Радіо «Свобода» з посиланням на прес-секретаря Горбачова Павла Палажченко.

«З хвилюванням і вдячністю я приймаю високу нагороду Російської держави. Перед очима проходить все моє життя, але мені не соромно за зроблене. Про себе і тих, з ким 25 років тому наважилися на кардинальні реформи, хочу сказати словами Віллі Брандта: "Ми намагалися"», ― сказав російський політик.

Він також підкреслив головну ідею, з якою здійснював політичну реформу в країні: «Ми пішли на реформи не заради слави, а тому, що розуміли: зміни потрібні країні як повітря. Люди мають право визначати власну долю і долю країни. Ця думка була головною. Ми помилялися, і ці помилки я зараз гостро переживаю. Але все ж за кілька років нам вдалося пройти такий шлях, що повернення в тоталітарне минуле стало неможливим».

Колишній лідер СРСР згадав і сучасну ситуацію в Росії, зокрема мітинги на Болотної, пов'язані з виборами.

«Упевнений, що люди, що вийшли нещодавно на вулиці наших міст з вимогою чесних виборів, висловлювали думку мільйонів громадян Росії. Не треба відштовхувати цих людей, не треба дивитися на них як на ворогів! Нам потрібні зміни без хаосу, відкрита політична боротьба без розколу в суспільстві. Це важко, ... але це можливо. І я хочу цьому сприяти», ― висловив свою думку орденоносець.

Раніше Горбачов неодноразово виступав з різкою критикою нині чинної російської влади.
Підписатися:

Коментарі