• Гігантська арт-інсталяція «Вівтар націй» пробуде на Софійській площі три дні

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 11 травня 2012 року
Сьогодні ввечері на Софійській площі в Києві відкриється показ 22-метрової арт-інсталяції «Вівтар націй» української художниці Оксани Мась.

Масштабна експозиція з дерев'яних яєць-писанок відтворює епоху Відродження братів Ван Ейк. На «вівтарі» художниці зображені людські гріхи, страхи, бажання і комплекси. У розписі брали участь різні люди з понад 42 країн. Серед них ― як монахи, так і злочинці, як діти, так і старі.


Ідея проекту, за словами Інни Дворської, представника організатора виставки, полягає в тому, що «людина, яка усвідомила свій гріх або осмислила свій страх, немов очищується. І, враховуючи те, що в проекті брали участь жителі 42 країн, у світу є надія, що вся планета очиститься», цитує tut.by.

Так це чи ні, але масштаби проекту вражають. Вся робота буде складатися з 302 панелей, загальна площа яких становитиме 12,3 кв. км (92 на 134 метри). Однак на здійснення цього плану художниці буде потрібно ще 4—5 років.

У Києві буде виставлена композиція з 15 фрагментів заввишки 22 метри і завширшки 38 метрів. Сьогоднішнє відкриття на Софійській площі продовжить початок національного виставкового туру інсталяції «Вівтаря націй», який стартував 4 березня в Гомелі, у музеї палацово-паркового ансамблю.

Експозиція пробуде в столиці України з 11 по 13 травня. Потім її фрагменти перекочують на центральні площі обласних міст України: Львова, Дніпропетровська, Харкова, Донецька, Запоріжжя, Одеси та Ялти.

Прототипом «Вівтаря націй» стала робота Post-vs-Proto-Renaissance, яка була представлена від України на 54-му Венеціанському бієнале у минулому році. Вона була визнана «безпрецедентною» і «наймасштабнішою».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...