• МАГАТЕ почав переговори з Іраном щодо ядерної програми

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 14 травня 2012 року

Представники Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) розпочали сьогодні у Відні переговори з Іраном щодо ядерної програми.

Іранську делегацію очолив посол цієї країни в МАГАТЕ Алі Асгар Солтаніє. Його партнером по діалогу виступив керівник групи міжнародних інспекторів Герман Накертс.

Світова спільнота домагається від Тегерана допуску інспекторів на військовий об'єкт у місті Парчіні, де, як підозрюють спостерігачі, ведуться ядерні розробки і встановлені камери високого тиску для виробництва боєприпасів.

Як повідомляє Haaretz, докази про існування «машин смерті» в Парчіні потрапили в руки іноземних журналістів. Останнім вдалося роздобути секретні креслення камер завдяки співробітникам зарубіжних спецслужб, що відстежували ядерну програму Ісламської Республіки. Однак органи не розкривають ім'я інформатора, який працював на ядерному об'єкті в Парчіні, в цілях безпеки цієї людини.

Отримані креслення дуже схожі на схеми ядерних інкубаторів, які були отримані раніше інспекторами МАГАТЕ. Співпадає навіть їх колір, заявив колишній заступник генерального директора ООН з іранських ядерних розробок Оллі Хейнонен.

Проте іранська влада заперечує всі звинувачення в свою адресу. Вона також попередила Захід у неприпустимості тиску на Ісламську Республіку. Тепер ядерну проблему Ірану будуть вирішувати шість постійних країн-членів Ради Безпеки ООН і Німеччина. Переговори відбудуться в Багдаді 23 травня.

Раніше, в лютому цього року, представників МАГАТЕ не допустили на ядерний об'єкт у Парчіні, всупереч наполегливим проханням організації. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...