• В Афганістані закриваються школи для дівчаток

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 11 травня 2012 року

У 11 афганських провінціях, де населення підтримує талібів, закрилися 550 шкіл. З них більша частина ― це школи для дівчаток, повідомив представник міністерства освіти країни Аманулла Імам.

Тільки на цьому тижні в провінції Нангархар на кордоні з Пакистаном були закриті 5 шкіл для дівчаток. Ще одна велика жіноча школа зазнала нападу і була спалена. Батьки дітей тепер бояться відправляти своїх дочок навчатися навіть у столиці країни, найбільш захищеному та безпечному місті.

Президент Афганістану Хамід Карзай закликав талібів припинити кампанію знищення освітньої системи і дати можливість дітям здобувати освіту, пише ИТАР-ТАСС.

В період правління ісламського руху сунітського толку в Афганістані (з 1996 по 2001 рр.) таліби ввели норми шаріату. Дівчаткам було заборонено здобувати освіту, тільки 1% з них дозволялося відвідувати школу. Жінкам не дозволялося працювати, з'являтися в громадських місцях із відкритим обличчям, брати участь у виборах, лікуватися у медиків чоловічої статі та ін.

Після того, як режим талібів був повалений, афганським жінкам були повернуті їхні права. Однак таліби і далі виступають за заборону жіночої освіти. Об’єктами викорінення вони вибрали шкільні установи. Так, в 2008 році тільки в одному регіоні Пакистану Сваті талібськими терористами було знищено більше 150 шкіл.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...