• Німецький лікар: Лікування Тимошенко під відеокамерами не ефективне

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 15 травня 2012 року

Лікар німецької клініки «Шаріте» Лутц Хармс, який курує лікування екс-прем'єра України Юлії Тимошенко, наполягає на необхідності перевірити доцільність подальшого лікування його пацієнтки.

Про проблематичність ситуації він заявив журналістам під час брифінгу біля ЦКБ №5 Укрзалізниці в Харкові. «Обстанова стала проблематичною після того, як у пресі спливли конфіденційні плани щодо лікування пацієнтки, що в більшості країн є неприйнятним. Тому довіра між нами відразу погіршилася. Виникла ситуація, в якій необхідно перевірити, чи має сенс продовжувати лікування», ― сказав німецький лікар.

Доктор Хармс далі зазначив, що, незважаючи на те, що Юлія Тимошенко закінчила голодовування і щодо харчування є певний прогрес, але з іншого боку, через постійне спостереження, її лікування стало проблематичним.

«У таких умовах дуже складно побудувати довіру між хворим і лікарем. Неможливо залишитися один на один із пацієнтом. Терапія ефективна тільки тоді, коли хворий розслаблений», ― констатував лікар. Як сказав медик, можливість продовження лікування Юлії Тимошенко залежить не тільки від нього, але й від екс-прем'єра.

«Вона, звичайно, схвильована. І цей стрес не дає позитивного ефекту. Ми чекаємо, коли він пройде. Якщо на пацієнтку в приміщенні постійно спрямовані камери, і ти не знаєш, хто сидить за монітором, в палаті ти не один, то в такій ситуації неможливо розслабитися. До того ж публікації в пресі повністю звели нанівець довіру до влади, якої і так спочатку було небагато. Тому далі все залежить від того, чи захоче пані Тимошенко продовжувати лікування», ― підкреслив німецький лікар.

Доктор Хармс також повідомив про ротацію німецьких лікарів. «Щодо зміни лікуючих лікарів ― це буде залежати від ситуації. Спочатку було заплановано саме так. Жоден лікар «Шаріте» не може виїхати на кілька тижнів, тому у нас існує система ротації», ― зазначив він і додав, що наступним лікарем Тимошенко буде жінка.

Як повідомив сьогодні прес-центр Батьківщини, захист Юлії Тимошенко має намір звернутися в Європейський суд із приводу незаконного оприлюднення лікарями МОЗ особистої інформації про стан здоров'я лідера опозиції. Зокрема вони вказали на порушення статті 8 Європейської конвенції з прав людини.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...