ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Франсуа Олланд офіційно став президентом Франці

Велика Епоха
Сьогодні вранці соціаліст Франсуа Олланд офіційно вступив на посаду глави французької держави.

Франсуа Олланд. Фото: JEAN-FRANCOIS MONIER/AFP/Getty Images
Франсуа Олланд. Фото: JEAN-FRANCOIS MONIER/AFP/Getty Images
Церемонія передання влади відбулася в Єлисейському палаці в Парижі. Екс-президент Франції Ніколя Саркозі зустрів свого наступника на сходах палацу, після чого пішов із ним у внутрішні апартаменти на півгодинну розмову. Під час тет-а-тет зустрічі колишній президент повинен був передати Олланду важливі державні секрети і «ядерні коди», повідомляє Reuters.

Після цього відбулася інавгурація сьомого президента Французької Республіки, на якій глава держави виступив зі своєю першою промовою. Після цього в парку Єлисейського палацу 21 раз прогриміли гармати, зустрічаючи 58-річного нового господаря країни артилерійським салютом.

Олланд побажав, щоб ця церемонія пройшла якомога скромніше, тому серед присутніх було дуже мало його особистих гостей. Загальне число запрошених не перевищило 350 осіб.

За традицією, після інавгурації новий глава держави проїхав у відкритому автомобілі по Парижу, незважаючи на дощ. Потім поклав квіти до пам'ятників Жюля Феррі і Марі Кюрі та потиснув руки присутніх городянам. Відразу після цього він вилетів у Берлін на зустріч із канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

Нагадаємо, Франсуа Олланд переміг свого суперника Ніколя Саркозі на президентських виборах 6 травня. За нього проголосувало 51,62% виборців при 80,34%-й явці. Саркозі ж набрав 48,38% голосів.