• Екс-омбудсмена Карпачову змусили покинути Україну - БЮТ

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 16 травня 2012 року

Члени Фракції «БЮТ-Батьківщина» стурбовані тиском Генпрокуратури на колишнього уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніну Карпачову, в результаті чого вона змушена стати «біженкою».

Про це заявив глава фракції Андрій Кожем'якін на брифінгу, повідомляє НБН. «За інформацією, що є в мене, Ніна Карпачова зараз не має можливості проводити активну діяльність і навіть бути присутньою в Україні через тиск Генеральної прокуратури», ― сказав він.

Ця стурбованість була висловлена опозицією й під час зустрічі зі співдоповідачами комітету Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Майлісою Репс і Маріеттою де Пурбе-Лундін. Також депутати БЮТБ написали листа верховному комісару з прав людини ПАРЄ.

Як повідомляє Урядовий портал, вчора Генпрокуратура завершила експертну перевірку фотографій, оприлюднених Карпачовою 25 квітня. На них зафіксовані травми екс-прем'єра Юлії Тимошенко, завдані нібито працівниками Качанівської виправної колонії.

4 травня Генпрокуратура звинуватила екс-омбудсмена в підробленні експертного висновку про нанесення вищеназваних травм лідеру опозиції. За попередніми даними, письмову оцінку цих знімків колишній уповноважений ВР із прав людини отримала незаконним шляхом від двох представників свого секретаріату.

5 травня Карпачова заявила, що в її офісі співробітники СБУ провели обшук. В органах ж безпеки цю інформацію заперечують. Через тиск, пов'язаний із перевіркою так званого «експертного висновку», Ніна Карпачова змушена була покинути межі України, як стверджують в опозиції. Однак у Генпрокуратурі офіційно заявили, що інформація про тиск на «біженку» не відповідає дійсності.

У той же час Голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов назвав «вигадкою» виїзд за кордон Ніни Карпачової. «За день до призначення омбудсменом Валерії Лутковської я особисто бачив і розмовляв із Карпачовою», ― запевнив депутат.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...