ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Акції протесту проти Трудового кодексу почнуться 21 травня

Велика Епоха
Незалежні профспілки та громадські організації Києва, Ужгорода, Харкова, Миколаєва, Кривого Рогу, Сімферополя, Севастополя та інших міст з 21 травня розгорнуть безстрокову всеукраїнську акцію протесту проти ухвалення нового Трудового кодексу.

Фото зі сторінки В'ячеслава Роя на Facebook
Фото зі сторінки В'ячеслава Роя на Facebook
У Києві масовий протест проти «рабовласницької праці» розпочнеться о 9:30 на Майдані Незалежності. Про це заявив голова Федерації профспілок, працівників малого та середнього підприємництва України В'ячеслав Рой.

Організатори страйку виступають проти нових норм законопроекту №2450, які погіршують соціально-економічні права громадян на робочих місцях і трудове законодавство, що неприпустимо в умовах економічної кризи, відзначив голова конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець. Зокрема, проти збільшення кількості робочих годин з 8 до 12, робочого тижня ― з 40 до 48 годин і випробувального терміну ― з 3 місяців до півроку.

Крім того, представники профспілок вважають неприйнятним у новому Кодексі законів про працю (КЗпП) спрощення процедури звільнення, заборону проведення акцій протесту, а також надання права роботодавцю на свій розсуд виплачувати зарплату, відпускні, лікарняні, визначати обідню перерву або зовсім скасувати її.

У разі прийняття законопроекту №2450, що може статися 25―26 травня, новий КЗпП вступить у силу 1 січня 2013 року. За доопрацювання цього документа, який був погоджений тільки з Федерацією профспілок України, виступили близько 70 громадських організацій та незалежних профспілок.