• Хмарне цунамі охопило пляж у Панама-Сіті

  • Геннадій Годун | Велика Епоха
    Четвер, 16 лютого 2012 року
Цікаве природне явище змогли спостерігати жителі курортного міста Панама-Сіті, розташованого у Флориді на березі Мексиканської затоки. Близько опівдня за місцевим часом 5 лютого хвилі густого туману припливли з боку моря і цілком оповили висотні будівлі на узбережжі.

Це явище вдалося сфотографувати з вертольота місцевим жителям Майку Шаеферу і Дж.Р. Хотту. Знімки узбережжя з навислими над будівлями хмарними пластівцями були викладені Дж.Р. Хоттом на його сторінці у Facebook з коментарями до процесу зйомки.

Колишній пілот ВПС США і дайвер Дж.Р. Хотт є одним із власників сімейного туристичного бізнесу Panhandle Helicopter, що пропонує для жителів і гостей міста вертолітні повітряні екскурсії над містом, пляжем і Мексиканською затокою. Вертолітний майданчик розташований біля пристані прямо на воді, тому для успішної екскурсії важливі добрі погодні умови. Прибережний туман, що заповнює весь простір усередині повітряної машини, здатний завдати шкоди і вертольоту, і якості екскурсії. Тому в негоду вильоти не відбуваються.

Проте того дня все було інакше. Повернувшись із чергового польоту, пілот передав Дж.Р. Хотту, що неподалік від пляжу почали формуватися клуби туману, проте до вертолітного майданчика вони поки ще не добралися. І тоді у Хотта раптово з'явилася ідея зняти на фото процес прибуття хвиль туману на пляж, перш ніж той повністю поглине узбережжя. Захопивши із собою фотоапарат, Хотт і Шаефер злетіли в небо на вертольоті, щоб не упустити дорогоцінні хвилини.

Як зазначає Дж.Р. Хотт на своїй сторінці в Facebook, подібне явище трапляється на узбережжі Панама-Сіті кілька разів на рік, однак зняти його досить важко, тому що воно дуже швидкоплинне. Всього 2–3 хвилини, і пляж уже повністю покритий хвилями туману. На цей раз Дж.Р. Хотту і його колезі просто пощастило опинитися в потрібному місці і в потрібний час.

Відвідувачі сторінки Дж.Р. Хотта на Facebook відразу нарекли красиве погодне явище «хмарним цунамі», з чим автор знімків не згоден. За його коментарем, що арки туману, що нависли над верхівками будівель, дійсно схожі на високі морські хвилі, проте термін «цунамі» стосується небезпечного стихійного лиха і в цьому випадку не зовсім коректний. Адже туман не приносить шкоди висоткам і людям. Хоча в польоті Майк Шаефер все ж намагався облітати стороною смуги туману не лише заради гарних видів, але і щоб ненароком не завдати шкоди повітряній машині.


Як же виникає «хмарне цунамі»? Причина тому — відповідні погодні умови (вологість, температура, напрям вітру) і присутність на узбережжі висотних будівель. Як пише в своєму блозі метеоролог Ден Саттерфілд, повітря, що приходить із моря, настільки насичене парами вологи, що навіть невелике зниження температури приводить до утворення клубів туману. Такими «охолоджувачами» і стають висотні будівлі. Повітря зустрічає їх на своєму шляху і піднімається до верху будівель, де охолоджується і перетворюється в туман. Хвилі туману перевалюють через дахи будинків і сповзають по зворотній стороні вниз, де завдяки більш теплому повітрю знову випаровуються.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...