• В Індії відбувся парад на честь 63-ї річниці Дня Республіки

  • Геннадій Годун | Велика Епоха
    П'ятниця, 27 січня 2012 року
Індія 26 січня урочисто відзначила 63-ю річницю Дня Республіки. Цю найбільш видовищну й барвисту подію року, що рясніла виставами, танцями та виступами каскадерів, подивилися вживу більше 100 тисяч чоловік.

У столиці країни, Нью-Делі, на церемоніальному проспекті Раджпатх («царській дорозі») пройшов парад армії і військової техніки, що відкрився салютом з 21 гарматного залпу. Індія виставила на показ усе, що становить гордість країни: сучасні зразки потужної військової техніки, спецзагони на верблюдах, виправка правоохоронців та акробатична майстерність каскадерів. А над Площею Перемоги — Віджай-Чоук — проносилися ескадрильї літаків індійських ВВС.

За традицією, різні регіони Індії представили на процесії барвисто оформлені пересувні платформи, що демонструють розмаїття і багатство культури народностей і досягнення штатів країни.

У головному параді на Раджпатх також брали участь 24 школяра, удостоєні «Національної нагороди за мужність» від уряду Індії та Ради щодо забезпечення добробуту дітей. Ця висока нагорода присуджується кращим школярам віком до 16 років за видатні акти хоробрості й героїзму.

Особливістю святкування Дня Республіки є запрошення почесного закордонного гостя — глави держави або уряду. Вибір гостя визначається військовими, економічними та політичними інтересами Індії. Ця традиція бере свій початок із 1950 року, коли почесним гостем став президент Індонезії Ахмед Сукарно. Цього року на святкування Дня Республіки була запрошена прем'єр-міністр Таїланду Йінглак Чінават.


Вперше святкування Дня Республіки в Індії відбулося 26 січня 1950 року після затвердження конституції для всіх штатів країни. Цей день ознаменував остаточний перехід Індії від британського домініону до республіки. 26 січня 1950 року вперше був організований салют із 21 залпу і піднятий національний прапор Раджендром Прасадом, першим президентом Індії.
Підписатися:

Коментарі