• Екс-президент Польщі: Ситуація в Україні ніколи не була настільки складною, як зараз

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 1 червня 2012 року

Ситуація, в якій опинилася Україна, за всі роки своєї незалежності ніколи не була настільки важкою, як зараз. Про це заявив 7-й президент Польщі Олександр Кваснєвський у ході «Вроцлавського глобального форуму», повідомляє LB.ua.

«Ви питаєте мене, чи маргіналізується Україна, і я повинен відповісти, що „так“. Кажу це як людина, яка залучена в українській справі з самого початку незалежності», ― прокоментував Кваснєвський питання журналістів на тему «Україна: балансування на грані».

Польський політик виділив три головні моменти, які визначають ситуацію в Україні.

Перший ― це глобальна економічна криза, в тому числі і в Європі. «Кризова Европа зайнята своїми проблемами, тому вона ― дуже складний співрозмовник для України. Але заморожування процесу прийняття рішень по Києву ― дуже велика помилка Євросоюзу», ― зазначив екс-президент.

Другий нюанс ― це інтереси Росії. «Путін створює Євразійський союз ― як союз політичний та економічний. Про це він ясно заявив у своїй інаугураційній промові. І в кінці свого президентського терміну явно захоче сказати: «Коли я прийшов, Росія була слабкою, а сьогодні ми відродили подобу СРСР». При цьому в союзі йому потрібна Україна, тому пресинг на неї буде зростати. Путін буде використовувати і м'які, і жорсткі методи тиску. М'які ― через інвестиції та культурну інтервенцію, що підкреслює спільність мови і традицій, а жорсткі ― через зростання цін на газ і нафту», ― вважає Квасьнєвський.

Третій аспект ситуації в Україні ― внутрішньополітичний. «З приходом Януковича нам здавалося, що закінчилася анархія і почалася консолідація влади. Але, як виявилося, українська влада не готова до демократизації, не демонструє побудову правової держави і не почала ефективну боротьбу з корупцією, що важливо для входження в ЄС. Наприклад, судові процеси Тимошенко й Луценко ― це політично мотивовані справи, які явно демонструють відсутність правової держави. Таким чином, Україна стала ще більше розділена, ніж у 2004 році», ― підкреслив попередник Лех Валенса.

«Вроцлавський глобальний форум» відкрив свою роботу в Польщі вчора. Одна з його тем присвячена питанню: «Україна: балансування на грані». На форумі Україну представляють перший віце-прем'єр-міністр Валерій Хорошковський, радник українського президента Ганна Герман і лідер партії «УДАР» Віталій Кличко. У конференції також бере участь делегація Інституту Горшеніна ― аналітико-дослідницький центр, націлений на вивчення суспільно-політичних процесів в Україні та в світі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...