• Суд Британії прийняв рішення екстрадувати Ассанжа до Швеції

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 30 травня 2012 року

Верховний суд Великобританії більшістю суддівських голосів виступив за екстрадицію засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа до Швеції, де він звинувачений у ряді сексуальних злочинів.

Апеляція Ассанжа проти екстрадиції була відхилена п'ятьма суддями Верховного суду проти двох. При цьому сам інтернет-журналіст не був присутній у суді, повідомляють «РИА-Новости».

Міжнародний скандал навколо засновника WikiLeaks вибухнув після публікацій на його сайті 100 тисяч секретних документів про хід війни в Афганістані. Ассанж також заявляв, що у нього є ще близько 15 тисяч секретних документів Пентагону.

У серпні 2010 року він підписав угоду з шведською Піратською партією про розміщення на її майданчиках ряду серверів Wikileaks. І в тому ж місяці в Швеції був виданий ордер на арешт Ассанжа за сексуальні домагання і зґвалтування якихось місіс «А» і «W», які нібито мали місце в серпні 2010 року, повідомляє газета «The Local».

Сам Ассанж вважає, що ці звинувачення з'явилися неспроста і пов'язані з публікаціями на його порталі «афганського досьє». Наступного дня влада країни зняла з журналіста звинувачення в зґвалтуванні. Однак 1 вересня 2010 року ця справа знову була відкрита. 18 листопада шведський суд видав ордер на арешт Ассанжа і той змушений був тікати в Лондон, де його затримали в грудні 2010 року.

Весь цей час засновник Wikileaks перебував у Великобританії під підпискою про невиїзд, в очікуванні суду про його екстрадицію. 24 лютого 2011 року Британський суд задовольнив рішення про видання Асанжа до Швеції для суду, після чого хакер оскаржив це рішення у Верховному суді Великобританії.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...