• ООН засудив владу Сирії за різанину в Хулі

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 28 травня 2012 року

На екстреному засіданні Рада Безпеки ООН проголосувала за документ, в якому засудила сірійську владу за вбивства в місті Хулі щонайменше 116 мирних громадян, в числі яких десятки похилих людей і дітей до 10 років.

Ці факти підтвердили спостерігачі ООН 26 травня. Тіла були знайдені після військового зіткнення урядових військ і сил опозиції. Однак цифра не остаточна. Вбивства цивільного населення в Сирії здійснювалися танками, артилерією і солдатами, що стріляли в упор.

Спостерігачі ООН звинувачують у цьому урядову армію країни, про що свідчать уламки снарядів танкових гармат, які були виявлені на місці подій. Проте Дамаск вважає, що за ці злочини несе відповідальність терористичне угруповання «Аль-Каїда», і заперечує причетність до бійні урядових військ. Для з'ясування обставин події влада Сирії направила в Хулу слідчу бригаду, повідомляє Reuters.

У той же час сирійська опозиція повідомляє про те, що в містах країни щодня гинуть десятки мирних громадян від рук урядової армії. В інтернеті розміщені відеоролики зі свідченнями злочинів.

Протистояння влади й опозиції не стихає в Сирії з березня 2011 р. Народ звинувачує уряд у насильстві і вимагає відставки президента Башара аль-Асада. За час конфлікту в Сирії загинуло вже більше 9000 осіб, відповідно до звіту Ради Безпеки ООН.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...