• Єгиптяни обирають нового президента

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 23 травня 2012 року

Через рік після повалення Хосні Мубарака в Єгипті почалися перші президентські вибори.

Влада Єгипту пообіцяла народу забезпечити чесні вибори. «Важливо, щоб усі ми прийняли результат вільних виборів народу Єгипту. Але також важливо пам'ятати про те, що демократичний процес у нашій країні робить тільки перші свої кроки, тому ми повинні сприяти його успіху».

Якщо в першому раунді не визначиться переможець, то вибори можуть пройти в два тури. Друге голосування намічене на 16 і 17 червня, за підсумками якого Вища рада збройних сил повинна буде передати владу цивільному уряду.

Фаворитами цієї президентської гонки стали 12 кандидатів. Серед них: колишній командувач ВПС Єгипту Ахмед Шафік, колишній глава МЗС Єгипту, глава Ліги арабських держав Амр Мусса, глава мусульманської Партії свободи і справедливості Мохаммед Мурсі. Є й ісламіст Абдул Монейм Абул Фотух, повідомляє Бі-бі-сі.

За проведеним опитуванням, майже третина цивільного населення поки ще не визначилася, за кого голосувати. До того ж виборці ще не знають, якими повноваженнями буде володіти новий президент, оскільки всі чекають нової конституції.

Відзначимо, після «арабської весни», результатом якої стало повалення Мубарака, в країні протягом 15 місяців періодично спалахують акції протесту. У той же час правляча Вища рада військових з усіх сил намагається зберегти свій вплив на політичний процес у Єгипті.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...