• У влади є три варіанти для виборів мера Києва — Єфремов

  • Влада має три варіанти, коли провести вибори мера Києва
  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 21 травня 2012 року

В українському парламенті досі ведеться суперечка щодо того, коли провести вибори мера Києва. Очільник фракції Партії регіонів Олександр Єфремов вважає, що існує три варіанти дати виборів міського голови.Перший варіант — вибори можуть відбутися протягом трьох місяців після закінчення терміну повноважень чинного мера, який закінчується 25 травня. Другий варіант — вибори можуть відбутися одночасно з виборами до Верховної Ради. І третій, найменш ймовірний, як вважає Єфремов, — під час місцевих виборів в 2015 році, пишуть «Коментарі».

За словами лідера фракції Партії регіонів, проблема з остаточним рішенням дати проведення виборів виникла через те, що це питання «перейшло в політико-юридичну площину». «За будь-якого із трьох варіантів буде порушено українське законодавство», — підкреслив він.

Відповідно до закону місцевого самоврядування, у Верховній Раді спочатку повинен бути заслуханий звіт Леоніда Черновецького — нині діючого мера столиці. Після цього депутати повинні створити комісію з виконаної ним роботи за чотири роки (з початку його обрання у 2008 році).

Кілька днів тому спікер Верховної Ради Володимир Литвин у своїй сторінці на Facebook написав, що з урахуванням усіх обставин вибори мера Києва доцільно провести 28 жовтня: одночасно з виборами до парламенту.

Проте сьогодні на засіданні Погоджувальної ради він заявив, що доручив профільному комітету розглянути можливість поєднати дату виборів київського мера з датою проведення місцевих виборів у 2015 році.

«Можливо, якщо комітет запропонує і визначиться з датою, то можна провести ці вибори до 2015 року», — зазначив Литвин.

Спікер парламенту нагадав, що, згідно з Конституцією України, термін повноважень тих, кого обрали на позачергових виборах, закінчується тоді, коли в органи місцевого самоврядування призначаються загальнонаціональні вибори.

Очільник правління Комітету виборців України Олександр Черненко вважає, що вибори київського голови, швидше за все, будуть призначені на серпень, але не виключає, що вони не відбудуться влітку взагалі. «У нашій ситуації все можливо. Якщо Верховна Рада не призначить вибори, то їх і не проведуть. Але це буде грубе порушення Конституції країни», — цитує Дзеркало тижня слова експерта.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...