• На саміті НАТО обговорили створення ЄвроПРО

  • Понеділок, 21 травня 2012 року

На саміті НАТО в Чикаго члени Альянсу та їхні союзники обговорили створення системи європейської протиракетної оборони (ЄвроПРО) та майбутні операції в Афганістані.

Так звана «розумна оборона протиракетного щита» Північноатлантичного альянсу передбачає більш ефективне застосування військового потенціалу при найменших затратах. Ця концепція стала відповіддю на серйозне скорочення оборонних засобів союзників.

На сьогоднішньому саміті йшлося про досягнення проміжної готовності системи ПРО в Європі ― тимчасової протиракетної системи, розрахованої на перехоплення одиночних тактичних ракет. В її рамках, на першому етапі, в Європі будуть об'єднані засоби ППО і ПРО і посилені американськими кораблями з системою Aegis. Другий етап триватиме до 2015 року. Завершиться створення ЄвроПРО до 2020 року, повідомляє «Российская газета».

На думку членів НАТО, одним із головних переваг «розумної оборони» ― можливість країнам-учасницям альянсу спільними зусиллями придбати новітню військову техніку. Система буде розміщена на острові Сицилія в Італії до 2016 року.

Намір розмістити елементи системи ПРО в Східній Європі з'явилося в Америці ще в кінці 2006 року. Однак дислокація їх у безпосередній близькості від російської території натрапила на різку протидію з боку Російської Федерації.

Американська система ПРО включає: центр управління, супутники спостереження за запусками ракет, станції далекого виявлення і наведення ракет-перехоплювачів, а також ракети-носії зі знищення балістичних ракет противника.
Підписатися:

Коментарі