• Янукович попросив впустити в Україну іноземні війська на час навчань

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 22 травня 2012 року

Президент України звернувся до депутатів Верховної Ради з проханням впустити в країну іноземні війська для проведення військових навчань у рамках міжнародної програми військової співпраці «Партнерство заради миру», в якій українська сторона бере участь з лютого 1994 року, повідомляє офіційний сайт ВР.

Мова йдеться про допущення до України військових підрозділів США, Білорусі та Росії із залученням чергових сил з протиповітряної оборони. На території української держави планується провести україно-американські навчання «Репід трайдент-2012» і «Сі бриз-2012» (за участю військових підрозділів НАТО), а також україно-російсько-білоруські навчання «Слов'янська Співдружність-2012» і україно-російські ― «Фарватер миру-2012».

Чергові навчання «Сі бриз-2012» пройдуть у липні ― вересні в Миколаївській та Одеській області. У них візьмуть участь 700 військових. На початку червня представники російської гвардійської повітряно-десантної 106-ї дивізії ВДВ відвідають Львівський аеромобільний 80-й полк 13-го армійського корпусу сухопутних військ.

Навчання «Фарватер миру-2012» пройдуть у травні — вересні. У них візьмуть участь 700 солдатів. Навчання «Репід трайдент-2012» пройдуть у Львівській області в липні ― вересні. У них візьмуть участь 1800 військовослужбовців зі штатною стрілецькою зброєю. Навчання «Слов'янська співдружність-2012» заплановано на липень ― жовтень.

Відзначимо, на території України заборонена дія будь-яких збройних формувань, не передбачених законом. Також не допускається й розміщення іноземних військових баз. Згідно з українським законодавством, ухвалити допущення іноземних військ може тільки український парламент.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...