• МВФ чекає від влади України податку на розкіш

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 29 травня 2012 року

Парламент найближчим часом має намір розглянути податок на розкіш. Його пропонує прийняти МВФ як один із заходів для отримання кредиту.

У Міжнародному валютному фонді вважають, що українська влада необдумано підвищила соціальні стандарти і запустила нові інвестиційні проекти (підвищення зарплат, пенсій та інших соцвиплат), які додатково зажадали близько 33 млрд грн. Така щедрість може виснажити бюджет, що поставить під сумнів платоспроможність України, вважає глава місії МВФ в Україні Крістофер Джарвіс.

Оскільки шляху назад немає ― гроші у пільговиків і пенсіонерів не відібрати, Фонд пропонує уряду інші шляхи наповнення бюджету, повідомляють «Известия в Украине».

«Для виконання показника дефіциту бюджету в 1,8% ВВП, запланованого урядом, необхідні додаткові заходи. Без посилення податкового преса дефіцит бюджету буде тільки рости. Серед необхідних заходів для наповнення бюджету вважаю необхідним скасування податкових пільг і збільшення ставок податків для багатих верств населення», ― сказав сьогодні Джарвіс на підсумковому брифінгу в будівлі Національного банку.

МВФ також непохитний у вимозі про підвищення ціни газу для підприємств комунальної енергетики (на 58%) та населення (на 30%). За оцінками експертів, такий крок призведе до зростання тарифів на гарячу воду та опалення на 50―75%.

Вони також вважають, що уряд довго не зможе стояти на своєму, і вже дуже скоро вимоги Фонду все ж виконають, бо без кредитів МВФ запаси валюти в Україні до кінця року вичерпаються.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...