• Європейський парламент прийняв резолюцію щодо України

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 24 травня 2012 року

Європейський парламент (ЄП) сьогодні в Страсбурзі на пленарному засіданні прийняв Резолюцію по Україні, в якій закликав владу країни звільнити політв’язнів.

Європейські парламентарії підкреслили, що проведення чесних, прозорих і вільних парламентських виборів в Україні має ключове значення для підписання та ратифікації Угоди про асоціацію, повідомляє прес-служба «БЮТ-Батьківщини». 

ЄП закликав Київ розрізняти кримінальну і політичну відповідальність і внести зміни в Кримінальний кодекс, щоб вирішити ситуацію з ув’язненими чиновниками, яким винесено «політично мотивовані вироки».

«Європейський парламент ще раз висловлює свою стурбованість з приводу судових процесів проти колишніх і нинішніх високопоставлених чиновників уряду, які не були проведені за європейськими стандартами. ЄП закликає негайно звільнити всіх політв’язнів, у тому числі лідерів опозиції», ― написано в тексті резолюції.

У документі також засуджується високий рівень корупції, зловживання службовим становищем, відкриттям нових політичних справ проти Тимошенко та інших опозиціонерів, що суперечить принципам верховенства права.

Європарламентарії очікують, що українська влада надасть Юлії Тимошенко належне медичне лікування і допустить на апеляційні, касаційні та інші судові процеси у справі екс-прем’єра України компетентних представників від ЄС.

Відповідний документ був підготовлений 5-ма групами Європарламенту і розглядався два дні (23―24 травня).

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...