• Європарламентарій запропонував заморозити активи родини Януковича

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 23 травня 2012 року

Необхідно заморозити активи Президента Україна Віктора Януковича і його сім'ї, і починати потрібно з Кіпру — так вважає депутат Європарламенту Міхаель Галер.

На думку німецького депутата, сім'я нинішнього Президента України та його наближені отримують все більше і більше влади в країні. Галер навів приклади призначень на ключові посади людей із близького оточення Януковича, зокрема, міністра внутрішніх справ, керівників ДПСУ та НБУ.

«Син Януковича, друзі та його сім'я хочуть тільки наповнювати свої кишені», ― цитує «Українська правда» слова Галера. «Кіпр ― це непогане місце, де треба б почати виявляти ці активи», ― додав він.

У свою чергу 38-річний старший син керівника Української держави Олександр Янукович заявив журналістам у Донецьку, що його успішний бізнес не пов'язаний із посадою батька. Президент корпорації МАКО (інвестує проекти будівництва нерухомості) зазначив, що його бізнес стрімко розвивався ще до президентських виборів батька, завдяки команді, яка формувалася багато років.

Чеський депутат з об'єднання лівих Яромир Колічек розкритикував країни-члени Євросоюзу за те, що надають політичного притулку українським політикам. «Нам не слід давати притулок шахраям. Як ці люди стали такими багатими практично за одну ніч? Я маю на увазі не тільки сьогоднішній уряд, а й попередній», ― підкреслив він.

Депутат із Болгарії Андрій Ковачев зазначив, що перешкодою для євроінтеграції України є олігархи, а не справа екс-прем'єра Юлії Тимошенко. «Олігархи не прагнуть реформувати Україну за європейською моделлю, а хочуть її зберегти для свого збагачення», ― сказав він.

Цього року до списку світових багатіїв, опублікованого журналом Forbes, потрапили 8 українських мільярдерів. Їхній загальний стан оцінений як $31,1 млрд, половина з яких належить 45-річному донецькому олігархові Ринату Ахметову ― найбагатшій людині в Україні ($16 млрд). Слідом за ним у порядку спадання стоять: 51-річний Віктор Пінчук ($4,2 млрд), 49-річний Ігор Коломойський ($3,0 млрд), Геннадій Боголюбов ($2,8 млрд), 38-річний Костянтин Жеваго ($1,8 млрд), 43-річний Юрій Косюк ($1,3 млрд) та 46-річний Петро Порошенко ($1,0 млрд).

У той же час відзначимо, порівняно з Москвою, Україна займає лише 39 місце в світі за кількістю найбагатших людей у країні. Всі світові рекорди за цими показниками побила Росія з 78 мільярдерами. Друге місце зайняв Нью-Йорк, де статком на суму щонайменше з дев’ятьма нулями володіють 58 осіб.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...