• Тимошенко обрана лауреатом премії Олекси Гірника

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 24 травня 2012 року

Сьогодні в Будинку Спілки письменників України в Києві о 18:00 відбудеться вручення премії імені Героя України Олекси Гірника* за 2012 рік її лауреатам.

Перелік почесних переможців визначив Президіум Всеукраїнського благодійного Фонду, повідомляє прес-центр «Народної Самооборони». Згідно з рішенням колегії, Юлія Тимошенко була визнана «сучасним політичним в’язнем, яка у складних умовах політичного та кримінального переслідування, перебуваючи в ув’язненні, самовіддано відстоює інтереси української нації і держави, захищає демократичні цінності та європейський вибір України», наголошується в заяві Фонду.

Лауреатами премії Олекси Гірника стали ще два «політв’язні»: колишній глава МВС Юрій Луценко та Віталій Запорожець, який 4 вересня 2011 року розстріляв майора міліції, що творив беззаконня в селі Семіполки під Києвом, де жив «новітний герой України» ― так назвали його ряд громадських організацій. Однак сам Віталій Запорожець проти того, щоб його робили героєм, оскільки він убив людину.

Раніше лідер української опозиції Юлія Тимошенко потрапила в список номінантів на Нобелівську премію миру 2012 року. Лауреатів премії оприлюднять у грудні.

*Олекса Гірник ― колишній політв’язень радянських і польських таборів, член ОУН, герой Україні від 2007 року. Український дисидент став відомий тим, що в 1918 році здійснив самоспалення біля могили Тараса Шевченка під Каневом у знак протесту проти «русифікації українського народу» та «в ім’я Незалежності України».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...