• В Україні буде створена фінансова поліція

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 30 травня 2012 року

За прикладом країн Євросоюзу в Україні до липня — грудня 2013 року може бути створена фінансова поліція. Ця структура буде підпорядкована Мінфіну і об'єднає функції податкової поліції і фінансової розвідки у сфері протидії економічним злочинам.

фінансова поліціяВідповідний законопроект під назвою «Про фінансову поліцію в Україні» розробив віце-прем'єр-міністр соціальної політики Сергій Тігіпко за сприянням громадської організації «Реформаторський клуб». Його обговорення розпочнеться вже наступного тижня, повідомляє «КомерсантЪ-Україна» з посиланням на віце-прем'єра.

З прийняттям законопроекту втратять частину повноважень оперативно-розшукової діяльності податкова служба, Генпрокуратура, СБУ, Держмитниця і МВС.

Так, податкова служба втратить право розшукувати людей, які ухиляються від податків, виявляти факти відмивання грошей та вести досудове слідство.

Держмитниця передасть функції з виявлення та припинення порушень митних правил і розкриття контрабанди.

Генпрокуратура буде позбавлена функції загального нагляду за виконанням законів.

СБУ не буде розшукувати економічних злочинців і не буде захищати національні економічні інтереси.

МВС же позбудеться права проведення перевірок земельних ділянок, підприємств та ПП фізичних чи юридичних осіб за фактами порушення, якщо не буде відповідних звернень. Це право буде також можливе в тому випадку, якщо необхідно припинити злочин, який загрожує життю людей, або ведеться переслідування злочинця.

На думку глави податково-юридичної практики Ernst & Young Володимира Котенка, введення цього закону створить ще одного «правоохоронного супер-монстра», оскільки функції слідства в сфері економіки все одно залишаться за силовими структурами.

Документ буде внесений до Верховної Ради і прийнятий до парламентських канікул, оскільки передбачає ще ряд поправок у кримінальне та адміністративне законодавство. Таким чином, зміни набудуть чинності разом із новим Кримінальним процесуальним кодексом.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...