ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Землетруси тривають в Італії, зросла кількість загиблих

Велика Епоха
Цієї ночі в Італії було зафіксовано більше 40 підземних поштовхів у північно-італійському адміністративному регіоні Емілії-Романьї (центр Апеннін). За останніми даними, вже загинуло 16 жителів, один чоловік пропав безвісти, понад 350 отримали поранення, повідомляє Служба цивільної оборони країни.

Центр міста Мірандола, Італія, 29 травня 2012 р. Фото: Roberto Serra/Iguana Press/Getty Images
Центр міста Мірандола, Італія, 29 травня 2012 р. Фото: Roberto Serra/Iguana Press/Getty Images
Найбільш сильні поштовхи магнітудою 3,4 відчувалися в провінції Модена. Сильно постраждали містечка Кавеццо, Мірандола і Медолла. Тут зареєстровані значні руйнування житлових будинків і промислових підприємств. Також завдано незначний збиток історичним будівлям у Венеції та Мілані. Є небезпека подальших обвалень пошкоджених об'єктів.

У країні скасовані заняття в школах. Скасовано й товариський матч Італії з Люксембургом, який повинен був відбутися в Пармі. Проте традиційний військовий парад з нагоди Дня проголошення республіки Італії вирішено провести — він пройде 2 червня і буде присвячений жертвам стихії.

Національний траур за загиблими відбудеться 4 червня.

За даними Національного інституту геофізики і вулканології, сейсмічна активність триває в Італії з 20 травня, максимальна сила поштовхів досягала 6,0. Подібні геологічні явища не характерні для рівнинної території Паданії, і така магнітуда тут не спостерігалася протягом п'яти століть. Міністр навколишнього середовища Італії Коррадо Кліні вважає за необхідне створити нову карту сейсмічно небезпечних регіонів, тому що існує ймовірність повторних поштовхів, повідомляє ИТАР-ТАСС.