• У Донецьку обвалився балкон з людьми

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 25 травня 2012 року

Вчора ввечері в житловому будинку Калінінського району міста Донецька обірвався балкон разом з літньою подружньою парою, які в той момент знаходилися на ньому.

Залізобетонний балкон впав з другого поверху триповерхової будівлі сталінських часів. Постраждалих госпіталізували в Донецьку обласну травматологію з тілесними ушкодженнями різної ступені тяжкості, повідомляє прес-служба Донецької прокуратури. 

Зараз міліція і прокуратура району проводять дослідчу перевірку. 

А в цей час у Києві комунальники готуються гідно зустріти День міста 26―27 травня. Місцева держадміністрація вирішила прикрасити квітковою продукцією 1056 балконів у центрі столиці. Квітами будуть прикрашені балкони уздовж Хрещатика і Червоноармійській, починаючи від Європейської площі і закінчуючи Національним спортивним комплексом Олімпійський, повідомляє прес-центр КМДА.  

Відзначимо, безпрецедентний подібний випадок з балконом стався 16 травня 2012 року в Кемеровській області в Росії, коли на глядачів під час концерту в селищному Будинку культури звалився балкон і фрагмент стіни. Постраждали багато людей. Днями раніше, 12 травня, впав балкон у Смоленську, серйозно травмувавши хребет перехожого.

Для довідки: 

Згідно з нормами Житлового кодексу (ЖК), за станом балконів повинні стежити господарі квартир і керуюча компанія. Якщо балкон знаходиться в аварійному стані, а керуюча кампанія нічого не діє, то господар повинен звернутися туди письмово з вимогою відремонтувати балкон.

До того ж норми ЖК мають більшу юридичну силу, ніж відомчі інструкції. Якщо господар житла вважає, що експлуатація будівлі загрожує його здоров'ю і навіть життю, то він має право звернутися в суд з позовом про заборону або призупинення експлуатації даного житлового об'єкта.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...