• Жертві дніпропетровського теракту поставлять електронну руку

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 23 травня 2012 року
Чоловік, який втратив руку під час квітневого теракту в Дніпропетровську, отримає електронний протез, повідомляє газета «Сегодня».

Апарат буде управлятися за допомогою мікропроцесора, приєднаного до нервових закінченнях кукси. Ним можна буде не тільки тримати чашку, а й застебнути ґудзики на сорочці. Правда, коштує такий протез близько $10 тисяч. Але, за словами 63-річного потерпілого Валерія Рудковського, Президент України Віктор Янукович пообіцяв забезпечити протезування.

Аналог руки можна замовити в Києві чи Москві. Однак хворий довіряє більше вітчизняним виробникам. «До Москви мені не хотілося б їхати. Я навіть за радянських часів прагнув транзитом через неї проскочити і надовго в ній не затримуватися», ― цитує джерело його слова.

Зараз Рудковський, якому відірвало ліву руку, перебуває в обласній лікарні ім. Мечникова в задовільному стані. Рана вже не болить, і він перестав приймати знеболююче. Однак лікарі виявили у нього інші хвороби, не пов'язані з рукою, тож чоловік продовжує лікування.

Незважаючи на втрату руки, постраждалий тримається бадьоро. Він посміхається відвідувачам і медикам, і з оптимізмом дивиться в майбутнє.

«Я якось відразу поставився до події як до долі, тому не панікував. Тільки дуже переживав, що через ампутацію руки не зможу повернутися до своєї роботи (Валерій Рудковський очолює виробничо-вимірювальну лабораторію «Укрпошти»). Однак пізніше у мене був вже зовсім інший настрій: начальство повідомило, що не збирається мене звільняти. Сказали, що я їм потрібен і з однією рукою», ― ділився своїми переживаннями Рудковський.

Зараз окрім нього в лікувальному закладі лікують ще одну постраждалу від вибуху. Це пенсіонерка Лариса Гроно. У неї осколками сильно пошкоджені ноги. Жінка ще в гіпсі і насилу пересувається.

Всього в результаті терактів, що відбулися в Дніпропетровську 27 квітня, постраждали 30 дніпропетровців, із них були госпіталізовані 26 людей. За даними МОЗ, всі виписані тепер перебувають під наглядом амбулаторних лікарів за місцем проживання. На лікування поранених пішло близько 100 тисяч гривень з обласного бюджету.

У свою чергу в міській раді Дніпропетровська повідомили, що всі потерпілі зможуть пройти курс оздоровлення та реабілітації в будинках відпочинку і санаторіях України.
Підписатися:

Коментарі