• Косово: Зіткнення солдатів НАТО з сербами, є поранені

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 1 червня 2012 року
У селі Рудар на півночі Косово місцеві серби звели на дорозі барикади, щоб взяти під контроль сербський кордон. Військовослужбовці НАТО спробували прибрати загороди, через що між ними і повстанцями відбулися зіткнення.
Для розгону демонстрантів і розбору нагромаджень були направлені 150 солдатів НАТО і бронетехніка. Вони використовували сльозогінний газ і гумові кулі. В результаті один миротворець і три серби отримали поранення.
У зв'язку з інцидентом Рада національної безпеки Сербії сьогодні зібрала екстрене засідання, передає HQ. За даними ж сербського видання «Політика Online», ситуація в районі Рудар стабілізувалася, а дороги і мости перебувають під контролем військових KFOR.
Місцеві жителі Рудар, які не визнають декларацію про незалежність Косово від 2008 року, звели барикади, щоб заважати косовським поліцейським-албанцям проникати на територію, де проживають переважно серби.
Новий президент країни Томіслав Ніколіч каже, що Сербія виступає проти військового сценарію. Днями в Москві він заявив: «Я й раніше виступав за те, що Косово ― невід'ємна частина Сербії. Але це не означає, що ми хочемо вести з ними війну. Ми вже досить натерпілися. Тим більше що там розташований НАТО, хоча й під прапором ООН. Сербія буде прагнути вирішувати косовське питання на прийнятних для обох сторін умовах ― шляхом переговорів».
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...