• Україна підвищує мита на іномарки

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 7 червня 2012 року

З метою захисту українського ринку автовиробників, а також створення умов для його розвитку, Мінекономіки вирішило підвищити мита на імпортні автомобілі, що спричинить чергове подорожчання іномарок.

Про це повідомив глава цього відомства Петро Порошенко на брифінгу, після засідання уряду 6 червня. Починаючи з червня минулого року, Міжвідомча комісія з зовнішньої торгівлі почала вести антидемпінгове розслідування щодо імпорту автомобілів на український ринок.

За підсумками дізнання, Мінекономіки хоче ввести додаткові мита до вже раніше встановлених 10-відсоткових: + 6,46% (для автомобілів з об'ємом двигуна 1―1,5 л) і +15,1% (для авто з об'ємом двигуна 1,5―2,2 л), згідно з даними Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів. Додаткові мита пропонують ввести строком на 3 роки.

«Рішення комісією вже прийнято, зараз тільки проводяться консультації з нашими найбільшими торговельними партнерами. По завершенню переговорів буде оприлюднено відповідне рішення», ― зазначив Порошенко, не вдаючись у подробиці, повідомляє «Дзеркало тижня».

При цьому він підкреслив, що прийняття таких заходів є «абсолютно обґрунтованим» у ситуації, що склалася на вітчизняному ринку автомобілебудування. За останні три роки понад 12 тисяч працівників українського автопрому втратили роботу через збільшення частки ввезення в Україну імпортних авто, зазначив міністр.

У той же час, Євразійська економічна комісія (ЄЕК) у квітні закликала Київ не підвищувати мита на іномарки, оскільки, як вважає ЄЕК, це суперечить нормам СОТ і двостороннім угодам. За її даними, ввезення іноземних машин в Україну за останні роки не тільки не збільшилося, але в період 2008―2010 рр. навіть скоротилося на 70%, в той час як українські виробники наростили свої показники на 33,9%, починаючи з минулого року.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...