ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Меркель закликає ЄС до єдності

Велика Епоха
Ангела Меркель готує до чергового саміту, який відбудеться наприкінці червня, робочий план створення політичного ЄС.

Меркель закликає ЄС до політичної єдності. Ілюстрація: Надія Несвіт / EpochTimes.com.ua
Меркель закликає ЄС до політичної єдності. Ілюстрація: Надія Несвіт / EpochTimes.com.ua
Про це федеральний канцлер Німеччини повідомила в ефірі телеканалу ARD. На її думку Європі необхідний як валютний, так і фіскальний союз, тобто загальна бюджетна політика. Але для подолання фінансових труднощів, як вважає вона, потрібно буде створити політичний Європейський Союз.

На думку німецького керівника, дистанція між країнами ЄС з часом буде збільшуватися, тому потрібно тісніше інтегруватися тим, хто входить до складу валютного союзу. Також слід передати повноваження з регулювання бюджетів окремих країн органам єдиної Європи.

«ЄС, у першу чергу, необхідна політична єдність, навіть якщо це зажадає від деяких членів Союзу прискорення інтеграційних процесів. Ми крок за кроком повинні надати країнам-учасницям ЄС більше можливостей і повноважень», ― зазначила Меркель в інтерв'ю національному телебаченню.

У той же час канцлер ФРН категорично проти прийняття пропозицій про випуск колективних облігацій Єврозони. Вона ще раз підкреслила, що для подолання кризи, перш за все, потрібно підвищити конкурентоспроможність Європи і зробити бюджетну систему стабільною.

Ідея щодо створення «грандіозного плану боротьби з кризою» виникла на травневій зустрічі глав держав і урядів блоку, повідомляє The Wall Street Journal. За словами високопоставленого чиновника ЄС, Німеччина готова брати участь у формуванні цього плану, але ціною буде відмова країн Єврозони від суверенітету з податково-бюджетних питань, зазначає видання.

Раніше повідомлялося, що зоні з єдиною європейською валютою, куди входять 17 країн Європи, загрожує боргова криза. Найбільше від неї постраждала Греція, яка вже останні кілька років перебуває на межі економічного краху.