• Чорнобильці вийшли штурмувати ВР

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 7 червня 2012 року

Більше сотні чорнобильців сьогодні вранці відновили пікет біля Верховної Ради України проти закону «Про гарантії виконання судових рішень», який передбачає урізання пільг для ряду соцкатегорій громадян.

Пільговики прибули сюди з різних регіонів країни, щоб протестувати проти прийнятого 5 червня «злочинного законопроекту». Під час мітингу протестувальники планують затвердити вимоги до влади України, повідомляє прес-центр організації «Всеукраїнське об’єднання ветеранів Чорнобиля».

«Вeрxoвнa Рaдa несподівано змінила розклад своїх засідань і замість 7 червня, використавши бандитський спосіб, ухвалила 5 червня Зaкoн №9127 про так звані «держгaрaнтії» або, точніше, про «гарантії виконання судових рішень» щодо соціального захисту громадян України», ― говориться в заяві організації.

Далі зазначається: «Такий таємний метод не дивний, оскільки наша громадська організація призначила на 7 червня масову акцію протесту проти прийняття цього законопроекту, який порушує конституційне право громадян на судовий захист і фактично виключає відстоювання в судах соціальних прав громадян».

Лідер об'єднання чорнобильців Петро Прокопенко заявив сьогодні в парламенті: «Нам обіцяли, що не стануть приймати цей закон, але в результаті влада проігнорувала наші вимоги. Тому зараз ми вимагаємо від Януковича накласти вето на цей документ».

У той же час у Верховній Раді стверджують, що жодних пільг у прийнятому законопроекті ліквідаторам ЧАЕС та учасникам Афганської війни не урізали. «Прийняття документа №9127 ― це виконання зобов'язань Україною перед Європейським судом з прав людини, а норми про пільги були вилучені і на голосування не були поставлені», ― запевнив депутат від Партії Регіонів Олександр Єфремов.  

Як відомо, розгляд законопроекту №9127 восени 2011 року викликало масштабну і тривалу хвилю протестів у чорнобильців і афганців.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...