• На тренуванні Євро-2012 в Польщі спалахнув расистський скандал

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 8 червня 2012 року

У Польщі в перший же день чемпіонату Європи з футболу розгорівся скандал, пов'язаний із проявом расизму. Потерпілими виявилися два темношкірих гравця зі збірної Голландії ― Найджел де Йонг і Грегорі ван дер Віл. Під час тренування в Кракові їх ображали польські фани.

Кожне торкання м'яча півзахисником Найджелом де Йонгом і захисником Грегорі ван дер Вілом, кілька сотень уболівальників з 25 тисяч глядачів, що зібралися для перегляду відкритого тренування на стадіоні «Вісла» в Кракові, зустрічали «мавпоподібним уханням», повідомляє The Guardian.

«Глузування» почалися ще під час пробіжки «помаранчевими» гравцями навколо поля. Коли вони пробігали друге коло, шум став таким нестерпним, що голландці вирішили перервати цю вправу і перейти до іншої.

В результаті капітан голландської національної команди «Помаранчевих» Марк ван Боммель прийняв рішення перевести свою збірну разом з екіпіровкою та тренажерами на іншу половину поля, щоб не чути расистських образ. Боммель назвав зухвалу поведінку польських уболівальників «ганьбою» і в разі повторення подібного інциденту пообіцяв в офіційній грі перервати матч.

«Це справжня ганьба! Особливо для тих, хто живе поруч з Освенцимом (концентраційний табір Аушвіц). Як вони можуть так робити після такого історичного уроку, що пройшов перед їх очима? Ми повідомимо відповідальним УЄФА про цю подію. Якщо таке ухання повториться й під час матчів, то я попрошу суддю відвести команду з поля», ― заявив нідерландський капітан після тренування.

У приватній бесіді з англійським кореспондентом він також сказав, що подібний інцидент кидає тінь на весь турнір, повідомляє РБК.

Головний тренер команди Ламбертус ван Марвейк (або Берт ван Марвейк) з іронією зазначив: «Ну, принаймні, ми тепер знаємо, на що можемо розраховувати. Атмосфера тут, звичайно, так...».

Зі свого боку представники УЄФА не пов'язують ухання з проявом расизму. За їх припущенням, місцеві польські вболівальники протестували, вочевидь, проти того, що Краків не був включений у список приймальних міст. Інша їхня гіпотеза: вболівальники цього стадіону не хотіли, щоб їхня арена використовувалася «іноземцями».

Раніше президент УЄФА Мішель Платіні попереджав, що прояви расизму можуть призвести до переривання матчу з подальшими серйозними санкціями до приймальної сторони.

Нагадаємо, «Помаранчеві», як їх називають фани, зіграють у груповому етапі Чемпіонату 9 червня з командою Данії, 13 червня ― з командою Німеччини та 17 червня ― з командою Португалії.

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...