ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сирія вступила у фазу громадянської війни - ООН

Велика Епоха

Рівень насильства в Сирії, що значно збільшився за останній час, а також втрачений контроль над більшою частиною її територій з боку уряду свідчить про стан громадянської війни в арабській республіці.

Голова миротворчої місії ООН генерал Роберт Муд. Фото: LOUAI BESHARA/AFP/GettyImages
Голова миротворчої місії ООН генерал Роберт Муд. Фото: LOUAI BESHARA/AFP/GettyImages
Про це заявив Голова миротворчої місії ООН генерал Роберт Муд. Його заступник Ерве Ладсус у бесіді з представниками мас-медіа сказав: «Сирія вже охоплена громадянською війною. Останнім часом тут значно збільшився рівень насильства. Це дозволяє нам говорити про те, що в країні відбувається зміна природи конфлікту. Влада арабської республіки поступилася силам опозиції рядом міст і значною площею територій. Тепер уряд хоче повернути втрачені позиції».

Враховуючи, що сили опозиції щодня чинять активний опір артилерії, танкам та бойовим вертольотам уряду, насильства, що відбуваються в Сирії отримали великомасштабний характер, повідомляє СВІТ24.

Раніше прес-секретар Спеціального посланця ООН і Ліги арабських держав Кофі Аннана, Ахмад Фавзі зазначав, що у сирійському військовому конфлікті задіяна третя сторона. Говорячи про третю сторону, він мав на увазі вибухи, теракти та інші інциденти, до яких не мають відношення ні опозиція, ні влада.

В свою чергу Пан Гі Мун, восьмий генеральний секретар ООН, підозрює терористичне угрупування «Аль-Каїду» у можливій причетності до насильства мирних жителів.