• Україна переходить на міжнародні розрахунки в китайській валюті

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 27 червня 2012 року

Нацбанк України (НБУ) вперше уклав двосторонню угоду з Народним банком Китаю (НБК) про валютний своп для валют гривня/китайський юань, згідно з яким Україна купує у Китаю 15 млрд юанів за 19 млрд грн.

Валютний своп гривня/юань дозволить Україні підвищити валютні резерви НБУ на $2,36 млрд―до 33,1 млрд. Відповідний документ був підписаний вчора головою НБУ Сергієм Арбузовим і главою НБК Чжоу Сяочуанєм у рамках візиту української делегації до КНР, повідомляє прес-центр НБУ.  

Своп-угода укладена на три роки і при взаємній згоді може бути подовжена. Таким чином, Китай отримав можливість розширити свій експорт в Україну, а українські імпортери тепер зможуть замість доларів, що постійно дорожчають, закуповувати в Нацбанку юані, пише «КоммерасантЪ-Україна».  Це також може сприяти притоку в українську економіку китайських інвестицій.

«Укладення даної угоди є важливим кроком у розширенні використання національних валют в зовнішньоторговельних розрахунках. Це дозволить поліпшити платіжно-розрахункові відносини між компаніями України та Китаю, збільшити обсяги двосторонньої торгівлі та інвестицій між двома країнами», ― вказується в прес-релізі НБУ.

У свою чергу аналітик ІК Concorde Capital Віталій Ваврищук відзначає, що юань не є вільно конвертованою валютою і його важко обміняти на долари, тому покупцем зможе виступити лише Народний банк Китаю.

У даній ситуації юані будуть вигідні при укладанні довгострокових експортних поставок з України, в інших випадках бізнес буде орієнтований на більш стабільну валюту

виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко

У той же час керівництво КНР впевнене, що протягом 5―10 років юань може стати повністю конвертованим. Подібні договори підписали з Китаєм вже більше 20 країн.

Коментуючи підписаний договір, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко поставив під великий сумнів зміцненні юаня, тому що його курс так само, як і гривні, все одно, прив'язаний до долара.

«У даній ситуації юані будуть вигідні при укладанні довгострокових експортних поставок з України, в інших випадках бізнес буде орієнтований на більш стабільну валюту», ― вважає експерт.

Зі свого боку експерт-аналітик Олександр Охріменко звернув увагу на те, що обсяг експорту китайських товарів в Україну в даний час набагато перевершує поставки товарів українських виробників до Китаю, а тому такий договір вигідний, в першу чергу, КНР, а не Україні. Цю ж думку підтримує й виконавчий директор Європейської бізнес-асоціації Ганна Дерев'янко, відзначає «Ъ».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...