• Кучму не вибілили - адвокат Мирослави Гонгадзе

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 27 червня 2012 року
Валентина Теличенко ― адвокат Мирослави Гонгадзе в ефірі телеканалу ТВі, прокоментувавши рішення Вищого спеціального суду про незаконність порушення кримінальної справи проти Леоніда Кучми, сказала, що прокурор не виносив рішення про закриття цієї кримінальної справи.

«Це означає, що в майбутньому прокуратура може реанімувати справу про причетність екс-президента до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе», ― сказала вона.

«Перш за все, спецсуд не відбілив Кучму, тому, що справа не була розглянута по суті. Прокурор не виносив постанови про закриття цієї справи. Суд всього лише вважає, що вона була порушена незаконно. В майбутньому будь-який слідчий чи новий склад Генпрокуратури може реанімувати кримінальну справу проти Кучми. Привід буде», ― підкреслила адвокат.

Теличенко додала, що після закінчення досудового слідства захист екс-президента оскаржив постанову кримінальної справи з причетності Кучми до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, наполягаючи, що вона була порушена «з недотриманням вимог закону».

«На цьому етапі у них не було такого права, оскільки таку скаргу, відповідно з Кримінально-процесуальним Кодексом, можна подавати лише до закінчення досудового слідства. Як тільки воно закінчено, то прокурор готує обвинувальний висновок, або виносить постанову про закриття кримінальної справи за реабілітувальними, або не реабілітувальними обставинами», ― уточнила адвокат.

Нагадаємо, вчора Вищий спецсуд залишив без змін раніше винесені рішення Печерського райсуду та Апеляційного суду Києва, тим самим, підтвердивши незаконність порушення справи проти Леоніда Кучми. Тепер вдова Георгія Гонгадзе має намір через свого захисника звернутися до Європейського суду.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...